Fusionline / GLASSLINE

KOMPOZİT DOĞRAMA (DIŞI ALÜMİNYUM GİYDİRİLMİŞ AHŞAP)

Gaulhofer Aluminum Clad Windows

Yağmura, kara ve tipiye, kısaca sert iklim şartlarına karşı, ileri teknoloji ve mühendislik çalışmalarıyla mükemmelleştirilen, üzerine giydirilmiş ve termal genleşmeyi mümkün kılan, esnek alüminyum dış tabaka sayesinde neredeyse hiç bakıma ihtiyaç duyulmaması için üretilmiş Gaulhofer kompozit doğramaları, pencere ve balkon kapısı sistemleri üretiminde gelinen son noktayı temsil eder. Bu doğramalar buğulanmayı neredeyse tamamen ortadan kaldırdığı gibi serbest su drenajına ve nem yayılımına olanak tanır.

Gaulhofer kompozit pencereleri sadece teknik detaylarıyla değil, görsel rafinerileri ile de özelliklerini kullanıcılarına kanıtlamaktadır. İç bölgede yumuşak (Softline) cam profilleri ve modern görünümü ile narin alüminyum giydirme profil kesidi pencerenize kaliteli bir karakter kazandırmaktadır.

Kompozit doğramaların alüminyum parçaları yıllarca süren Ar-Ge çalışmalarının sonucu olarak ileri teknoloji malzemeler ile uzun ömür, iklim direnci, en aza indirgenmiş bakım ihtiyacı ve kolay temizlik için özel olarak üretilir.

Gaulhofer’in kompozit serisinde ahşabın verdiği sıcak ortam ve estetik, alüminyum’un pratikliği ve dayanıklılığı ile korunuyor. Alüminyum’un direk olarak ahşapla temasta olduğu, sıradan kompozit doğramalardan farklı olarak Fusionline serisinde üstteki alüminyum giydirmenin alttaki ahşap doğramayla teması söz konusu değildir. Alüminyum tabaka, poliamid köprülerle ahşaba giydirildiği için aradaki boşluk vasıtasıyla, tıkanıklık olmadan, sorunsuz su akışı ve buhar yayılımı sağlamakta ve böylece ahşabın çürümesi tamamen engellenmektedir. Ahşap şasenin iç taraflarına gizli su drenaj kanalları yerleştirilmiş ve bu sayede duvar ve pencerelerin birleşme noktalarına nem sızması sorununun da önüne geçilmiştir. Ahşap ve alüminyumun esneklik katsayıları mükemmel bir şekilde dengelenmektedir.

FUSIONLINE 94

FUSIONLINE 94 serisi Gaulhofer’in standart olarak adlandırdığı ancak standartların çok ötesinde olan kompozit doğramalardandır. Bu doğramalar enerji verimliliği konusunda kullanıcıların en yeşil rüyalarının ideali olabilecek düzeydedir.

Bu serinin estetiğinin, kullanıcıları daha kesin olarak tatmin etmesi için 3 farklı profil opsiyonu mevcuttur : “PURE” (Modern ve mimari görünümlü), “SOFT” (Klasik doğrama) ve “PLANE” (%100 düz görünüm ve çıkıntısız köşeler)

Gaulhofer Aluminum Clad Windows


Gaulhofer Fusionline Aluminum Clad Windows

FUSIONLINE 94 ‘PURE’

Genel derinliği 94 mm olan bu profil bir kompozit doğramadan beklediğiniz tüm ihtiyaçları eksiksiz karşılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Gaulhofer Softline Fusionline Aluminum Clad Windows

FUSIONLINE 94 ‘SOFT’

Bu profil için klasik “Gaulhofer Softline” estetiğine nazik bir yüz gerdirme operasyonu yapılmıştır. Belirgin çizgilerle üretilmiş ve yarı-giydirilmiş alüminyum dış yüzeyde keskin köşelere yer verilmemiştir. Sakin ve mütevazi bir görünüm ihtiyacına “Soft” serisi eksiksiz olarak cevap verecektir.

 

 

 

 

 

 

Gaulhofer Fusionline Plane Aluminum Clad Window

 

FUSIONLINE 94 ‘PLANE’

Kompozit doğramalarda temiz ve net bir görüntünün gerçeğe dönüşmüş halidir. Pencere çerçevesi ile doğrama sövesi aynı uzunlukta üretilir ve dışarıdan bakıldığında düz, sade bir görüntü sağlar.

 

 

 

 

 

 

FUSIONLINE 108

Gaulhofer Aluminum Clad Windows

Gaulhofer Fusionline 108 Aluminum Clad Window
FUSIONLINE 108 ‘PURE’

Kasa kalınlığı 108 mm olan bu seri Gaulhofer kompozit doğrama yelpazesinin Mercedes’i olarak kabul edilir. Bu doğrama Dünya’da bilinen en yüksek enerji verimliliğine ve ısı yalıtımı değerlerine sahiptir.

 

 

 

 

 

 

GLASSLINE

Gaulhofer Aluminum Clad Windows

Gaulhofer Fusionline 108 Aluminum Clad WindowGaulhofer Fusionline 108 Aluminum Clad Window
GLASSLINE 86 ‘PURE & SOFT’

Gaulhofer, Glassline 86 Pure & Soft serileri ile kullanıcılarına çerçevesiz kanatlı bir görünüm sağlayan, isteğe bağlı olarak 2 veya 3 kat camlandırılmış ve estetik kompozit pencere ve balkon kapısı seçenekleri sunuyor. Profesyonel otomotiv ve havacılık teknolojisinin çok bileşenli mirası sayesinde oluşturulan contalama sisteminden faydalanarak pencere kanatları, dışında bir profil gözükmeksizin doğrudan kendi camıyla birlikte kapatılıyor. Cam ve pencere kasası arasında 100% güvenli ve kalıcı statik-yük taşıma bağlantısı garantilenmiş oluyor. GLASSLINE serisi süper ince tasarımlara olanak sağladığı gibi son derece dayanıklı yapısıyla göze çarpıyor. Glassline’ın “Soft serisinde ise yumuşatılmış bir estetik katılarak pencere çerçevesinin alüminyum kenarları yuvarlatılmıştır.