ÜRETİM SÜRECİ

Geleceğin pencere ve kapı sistemlerinin profil kazandığı yer

Gaulhofer’in ahşap doğramaları aşırı sert iklim şartlarına dayanıklılığı nedeniyle Alp Dağları’nın eteklerindeki kış ormanlarında yetişen Ladin (Fichte) ve Karaçam (Larche) ağaçlarından üretilir. Elde edilen ağaç kütükleri seçkin hızar atölyelerinde kereste haline getirildikten sonra Gaulhofer’in kereste işleme merkezlerine gönderilir. Doğrama profili haline dönüştürülmeye uygun olan ahşap bloklar ranzalanmış halde kurutulduktan sonra Avrupa’nın en modern ve tamamen otomize edilmiş işletme merkezinde preslenerek lamine edilir, tek tek işlenir, kesilir, delinir, ve profil kazanır. Bilgisayar kontrolünde ve en yeni teknolojiler kullanılarak çalışan üretim makinaları, mükemmelleştirilmiş ahşap ve kompozit (Dışı alüminyum giydirilmiş ahşap) pencere ve kapıları üretir.

Boya İşlemleri

Düzenli bir sıra ve çeşitli aşamalar takip edilerek Gaulhofer’in zengin renk skalası içinden seçilecek kapatıcı renkler veya ahşabın doğal rengini koruyacak transparan cilalar ile kat kat yapılıp homojen bir yüzey elde edilir. Gaulhofer’in kullandığı su bazlı boyalar her türlü iklim şartına ve ani ısı değişikliklerine karşı uzun yıllar solmadan ve bozulmadan kalitesini korur.

Mutlak Stabilite

Her türlü aşırı hava durumunda ve en güçlü rüzgar yüklerinde dahi Gaulhofer ürünleri şeklini ve direncini korur. İlerleyen zaman içerisinde, pencere ve balkon kapısı kanatlarında burkulma veya dönme riski söz konusu değildir. Özel işçilik, çoklu kilit noktaları ve üç kez lamine edilmiş ahşap doku sayesinde mutlak stabilite sağlanmaktadır.

Mutlak Güvenlik

Gaulhofer pencereleri vasistas pozisyonundayken bile temiz havayı içeri alıp davetsiz misafirleri dışarıda bırakan çoklu kilit mekanizmalarıyla donatılmıştır. Pencerenin kilit sistemi her kilit ünitesinin altına mantar şeklinde bir kilit noktası yerleştirilerek üretilmiştir. Kapalı pozisyondayken tüm aksesuar sistemi yuvalarına kilitlenmektedir. Perçinlenmiş koruma, istenmeyen misafirlerin pencereyi kasasından sökmesini engellemek için tasarlanmıştır.

“Slam Shut” teknolojisi, hava ne kadar rüzgarlı olursa olsun pencerenizi istediğiniz açık konumda sabitlemenizi sağlar.

Bir diğer güvenlik önlemi ise pencerenin dışarıdan delinmesini engelleyen Gaulhofer lamine cam sistemidir.

Tüm bunlar dışında kırılıp dağılmayan (Shatterproof) veya kurşungeçirmez (Bulletproof) cam seçenekleri de mevcuttur.

Huzurlu olmanız için bir sebep

Gaulhofer’in ahşap ve kompozit pencere ve kapı sistemlerinin mobilya kalitesindeki dokusu, mükemmel işçiliği, yüksek kullanım konforu, üstün yalıtımı ve basit bakımı ile kullanıcılarına mutluluk vereceğinden eminiz.