Gaulhofer Window Insect Protectrion ScreensGaulhofer Insect Protection Screens Gaulhofer Window Screens

100% AHŞAP DOĞRAMA

NATURELINE. 100% NATURE.

Gaulhofer ahşap pencereleri, doğa ve tekniğin sentezi ile mükemmel bir örnek teşkil ederek adeta kullanıcılarına ağacın, teknoloji ile ulaşabileceği zirveyi sunuyor. Bu mükemmellik, yoğun araştırmalar, uzun bir geçmişe bağlı tecrübe ve en kaliteli ürünlerin biraraya getirilmesiyle gerçekleştirilmiştir.

Sessizliğin ve Konforun Korunması : Gaulhofer ahşap pencere sistemleri Audiostop – Contalama Sistemi’ne sahiptir. Pencere kanadının orta ve kenar bölümlerinde mevcut bulunan ve kanadı iki ayrı kesitte çepeçevre saran contalama sistemine ilaveten pencerenin kasasında kullanılan üçüncü bir conta ile sert rüzgarlara, sağanak yağmurlara, kısaca en kötü iklim şartlarına karşı yüksek ısı ve ses yalıtımı seviyeleri elde edilmiştir. 3. conta sistemi ses izolasyonunu perçinlemiş ve şimdiye kadar ulaşılamayan seviyeye ulaştırmıştır. (35 dB)

Sizi sağlıklı ve neşeli olarak nasıl uyandırabiliriz? Hayatınızın üçte birini uykunuzda geçirdiğinizi hiç düşündünüz mü? O halde yatak odanızda sabit ve temiz bir havalandırma sisteminin ne kadar önemli olduğunu anlıyorsunuzdur. Son teknolojik tanımlara uygun Gaulhofer Tasarruf Havalandırması, kanadı çerçeveden sadece 10 mm vasistas (Kipp) şeklinde aralanan bir havalandırma sistemidir. Dışarıdaki kötü hava şartlarından hiç etkilenmeden odanız havalanacaktır. Böylece araştırma kurumlarının saatte 40 m3 olarak tavsiye ettikleri minimum hava sirkülasyonu gerçekleşmektedir. (20 m2’lik oda ebadında)

Camlama Tekniği ve Beklentiler : Havalandırma deliklerine sahip cam oluğu ve Thermostop cam contası ile sert hava koşullarında oluşabilecek buhar suyu için fonksiyonel bir kondens yolu elde edilmiştir. Ahşap çerçeveye elle uygulanan cam çıtası ve çıta ile cam ilişkisinin contalanması cam oluğuna dışarıdan su ve hava girmesini kesinlikle engellemektedir.

Su İzolasyonu : Kusursuz bir yalıtım için tasarlanmış özel alüminyum raylar ve egzos delikli yağmur olukları suyun sürekli olarak dışarıda kalmasını sağlar. Alüminyum ray ve oluklar, her iki baştan elastik yan kapaklarla noktalanmaktadır. Elastik kapaklar, ahşap ve alüminyumun ısı farklılıklarında esneme hareketlerini dengelemektedir. Böylece sabit bir dayanıklılık elde edilmiş olup yağmur ve kar suyunun içeri sızması kesinlikle önlenmiş olur.

Buğulanmaya karşı kanattaki orta contanın avantajı : Orta contalama yağmur rayı ile değil, direk olarak ahşaba uygulanmıştır. Böylece dışarıdaki nemli hava alüminyum yağmur oluğunda kalacak, içeriye doğru ilerleyemeyeceği için, sıcak havayla temas kuramayacak ve buharlaşamayacaktır. Sonuç olarak ahşabın minimal ısı geçirmezliği sayesinde ısı, kapalı alanda kalmaktadır ve cam nemden korunmuş olmaktadır. Rayların gümüş ve gri rengi ile contaların açık gri rengi, ürünler ile muhteşem bir uyum sağlamaktadır.